Nawiewnik NAF z filtrem absolutnym ABSOLUT 405 x 405 X 78- DOSTĘPNY OD RĘKI

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 145,00 zł 1145.00
Cena netto: 930,89 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SMAY

Opis

Nawiewniki NAF z filtrem absolutnym ABSOLUT  405 x 405 x 78
DOSTĘPNY OD RĘKI 

Wykonanie 

skrzynka rozprężna NAF są wyposażone w skrzynkę rozprężną z bocznym okrągłym króćcem podłączeniowym z przepustnicą. Przepustnica jest wykonywana w dwóch wersjach: z regulacją od wewnątrz skrzynki za pomocą dźwigni i z regulacją na zewnątrz skrzynki przy króćcu podłączeniowym. Skrzynka rozprężna jest standardowo wykonana ze stali ocynkowanej i lakierowanej w standardzie na kolor RAL9010. Na zamówienie może być wykonana ze stali nierdzewnej. W standardzie w obudowie skrzynki są zainstalowane nyple do podłączenia presostatu różnicowego. Skrzynka standardowo jest wyposażona w króciec służący do badania integralności filtra (przeprowadzanie testu z wykorzystaniem gazów znacznikowych), a opcjonalnie wyposażana w króciec do sprawdzania szczelności uszczelki filtra. Budowa skrzynki umożliwia zastosowanie metodyki badawczej wg normy ISO 14644: Pomieszczenia czyste i związane z nimi środowiska kontrolowane – Część 3: Metody badań.

Wykonanie – filtr powietrza

Filtr osadzony jest w obudowie na specjalnej ramie aluminiowej i mocowany kluczem sześciokątnym 4 mm za pomocą dostarczanych luzem narożników z wkrętem dociskowym. Filtr powietrza wykonany jest w klasie H13 wg normy PN EN 1822: 2009 w obudowie z blachy ocynkowanej z uszczelką płaską o grubości 8 mm z wysokiej jakości neoprenu. Weryfikacja stopnia zanieczyszczenia filtra powietrza jest możliwa za pomocą presostatu różnicowego podłączonego do króćców zamocowanych w obudowie skrzynki. W celu optymalnej pracy nawiewnika zaleca się stosowanie presostatu różnicowego.

Wykonanie – nawiewnik

Skrzynki rozprężne są wyposażane w nawiewniki do montażu sufitowego: SDA4, NS4, NS5, NS8, NS9 lub naściennego z kratkami wentylacyjnymi z typoszeregu ST i AL. Nawiewniki standardowo są wykonane ze stali lakierowanej proszkowo na kolor biały RAL9010. Na zamówienie możliwe jest lakierowanie nawiewnika na inny kolor RAL.

Montaż Skrzynka

NAF posiada cztery otwory Ø8 do montażu za pomocą zawiesi. Nawiewniki montuje się do skrzynek rozprężnych dla wymiarów kwadratowych filtra A=B na śrubę centralną do konsoli w skrzynce, a dla wymiarów prostokątnych filtra A≠B wkrętami poprzez otwory w ramce anemostatu.

Zalecenia projektowe

W celu prawidłowej pracy nawiewnika zalecana prędkość przepływu powietrza przez filtr klasy H13 dla grubości filtra do 150 mm powinna być nie większa niż 0,75 m/s, a dla grubości filtra 292 mm nie większa niż 1,5 m/s. Opór przepływu końcowy 500 Pa. Maksymalna temperatura pracy 70°C. Zaleca się wymianę filtrów powietrza w momencie gdy spadek ciśnienia mierzonego na eksploatowanym filtrze dwukrotnie przekroczy wartość spadku ciśnienia deklarowaną dla nowego egzemplarza.

Wymiary, masa i dobór skrzynek rozprężnych NAF

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl